Organizatorius:
Partneriai:
Informacinis partneris:
Mus jungia knygos

„Knygų savaitė“ šiemet kviečia domėtis istorija, dairytis po svarbių ir jautrių temų užkulisius, pamėginti suprasti, kaip mąstome, kuo gyvename ir kaip dabarties kasdienybėje ataidi buvęs laikas. Juk knygos sujungia praeitį su ateitimi, istoriją su dabartimi, o mus visus kartu įrašo į kasdien kuriamą istoriją, neišvengiamai virsiančią bendra istorija.

04.24 Pirmadienis
19:00
Karaliai myli kitaip. Tikrai? O tu? Joanos Maks meilės ir nuotykių romano „Karaliai myli kitaip“ pristatymas nuotoliniu būdu
19:00

Karaliai myli kitaip. Tikrai? O tu? Joanos Maks meilės ir nuotykių romano „Karaliai myli kitaip“ pristatymas nuotoliniu būdu

Svajonių knygos

Kadaise viena labai gera mokinė padarė neįtikėtinai akiplėšišką dalyką – vietoje to, kad vėlyvą pavasarį ruoštųsi abitūros egzaminams, naktimis pradėjo rašyti romaną apie netikėtą meilę tarp priešiškų karalysčių valdovų vaikų.

Gyvenimas bėgo, mintys apie romaną tai grįždavo, tai dingdavo, ir rankraštis (o paskui failiukas kompiuteryje) buvo neliečiamas metų metais, nors ir nepamirštas, nes Realybė davė įdomius darbus, kitas išleistas knygas.

Tik laiko nedavė.

Neištvėrusi vidinių priekaištų ta jau nebe mokinė, o moteris, po dvidešimties metų pagaliau apsisprendė – kėlėsi labai anksti ryte ir rašė. Užrašė.

Tada braukė. Taisė. Ilgiau nei rašė. Iš pradinio teksto neliko nei sakinio.

Rankraštis virto knyga, kurią galėtum vadinti meilės romanu, nes ji yra pagrindinė jungianti gija, bet tuo pačiu knygoje daug veiksmo, netikėtų siužeto vingių. Dar yra truputis magijos. Bei daug stiprių jausmų.

Nes karaliai myli kitaip.

Bet juk tie karaliai – irgi žmonės, kaip mes patys, jei leidžiame sau klausyti širdies, o nepasiduodame išorės spaudimui.

Apie visa tai autorė ir kviečia pasikalbėti nuotolinio susitikimo metu.

Beje, abitūros egzaminus ta mokinė išlaikė puikiai.

Leidykla - „Svajonių knygos“

https://www.svajoniuknygos.lt


Susitikimas vyks balandžio 24 d. 19 val. Zoome. Registracijos forma Zoom nuorodai gauti: https://forms.gle/VRvcrAYNGwtJxeC28

 


04.25 Antradienis
15:00
Knygų karalysčių valdovų susitikimas. Nuotolinis renginys
15:00

Knygų karalysčių valdovų susitikimas. Nuotolinis renginys

Viešoji įstaiga „Actus magnus“

Jeigu žodžiai, virstantys sakiniais, o šie tekstais, gali sukurti knygas, kurias skaitome negalėdami atsiplėšti, kodėl tų žodžių dėka gyvenimo kasdienybės nepaversti stebuklingesne? Juk taip gyventi įdomiau, ar ne?

Greičiausiai esate girdėję biblioteką vadinant knygų karalyste. Lai bibliotekininkai ir bibliotekininkės būna tų karalysčių valdovais, į kurių susitikimą esate kviečiami ir Jūs. Šįkart susitiksime tarpukelėje tarp Alizavos karalystės ir Hamburgo.

Ilgametė Kupiškio r. Alizavos pagrindinės mokyklos bibliotekininkė Danutė Miknevičienė, 2021 m. IBBY Lietuvos skyriaus apdovanota Vinco Aurylos premija už vaikų literatūros tyrinėjimus, sklaidą ir skaitymo skatinimo veiklą, dalinsis savo patirtimi – kaip veiklą organizuoti mažoje bibliotekoje.

Šio renginio iniciatorė – Hamburge gyvenanti rašytoja Jolita Zykutė (www.jolitazykute.lt), kuri dar studijų metais Suomijoje įsimylėjo į... bibliotekas, ir iki šiol ta meilė niekur nedingsta.

Nuotolinis susitikimas vyks Zoom platformoje, į jį kviečiami visi mylintys knygas, skaitymą ir bibliotekas, o ypač – mažų miestelių, kaimų ir kaimelių, mokyklų bibliotekų darbuotojai.

Didžiosiose bibliotekose paprastai yra daugiau resursų dideliems projektams ir veiklai vystyti, o ką daryti jei tavo karalystė tikrai maža ir skurdi?

D. Miknevičienė pasakos, kas jai pasiteisino labiausiai (ir mažiausiai), o J. Zykutė pati būdama didelė šiuolaikinių technologijų neišmanėlė pasidalins, kaip net nieko neišmanant pasidaryti vartomą elektroninę knygą ar brošiūrą (pavyzdį žiūrėkite čia https://kaipkaralaitekarolina.lt/wp-content/uploads/2021/05/knygos-Kaip-karalaite-Karolina-pavydejo-ir-kas-is-to-isejo_ISTRAUKA.pdf ). Pastarąjį dalyką galėsite naudoti pvz. vaikų piešinių konkursuose ir pan.

Beje, būtent D. Miknevičienės dėka viename iš literatūros kūrinių atsirado Alizavos karalystė. Kaip tai atsitiko, išgirsite susitikimo pabaigoje.

Renginio organizatorius – viešoji įstaiga „Actus magnus“.

Iliustravimui panaudota Valdemaras D. Unsplash nuotrauka.

 


04.26 Trečiadienis
17:30
Agnės Kairienės ir Ievos Juknytės knygos „Dingęs arbatinukas“ pristatymas ir kūrybinės dirbtuvės „Susikurk savo arbatinuką!“
17:30

Agnės Kairienės ir Ievos Juknytės knygos „Dingęs arbatinukas“ pristatymas ir kūrybinės dirbtuvės „Susikurk savo arbatinuką!“

Nieko rimto

Agnės Kairienės ir Ievos Juknytės kūrinys „Dingęs arbatinukas“ – nuotaikinga istorija apie du geriausius draugus Kiškį Greitapėdį ir Voverę Rudaskruostę. Jų bičiulystė tokia stipri, kad, regis, niekas jų neišskirs! Tačiau gyvenime nutinka visko... Kas galėjo pagalvoti, kad du šaunūs bičiuliai ims ir susipyks dėl tokio paprasto dalyko, kaip ARBATINUKAS? Tai pamokantis pasakojimas apie draugystę, pyktį, netikėtus atsitiktinumas ir būdus susitaikyti bei drauge išspręsti visas kylančias problemas. 

Kūrybinių dirbtuvių metu ne tik pasikalbėsime apie knygą, draugystę, bet ir savo pačių rankomis gaminsime arbatinukus! Tėveliai drauge su vaikais pasitelkę pirštukus, vaizduotę ir visas tam paruoštas priemones, padedami istorijos kūrėjų galės pasinerti į neįtikėtinai smagų bei kūrybišką procesą. 

Renginys vyks balandžio 26 d. 17:30 val. Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos skaitykloje. 

Dalyvauja knygos autorė, rašytoja, fotografė Agnė Kairienė ir dailininkė, knygos iliustratorė Ieva Juknytė.

Pažadame daug šypsenų, įtraukiančios veiklos ir jaukiai šiltų pokalbių! ❤️

19:00
Lietuviškų knygų lentyna. Vokietijoje gyvenantys lietuvių autoriai skaito savo kūrybą vaikams
19:00

Lietuviškų knygų lentyna. Vokietijoje gyvenantys lietuvių autoriai skaito savo kūrybą vaikams

Vokietijos lietuvių bendruomenės žurnalas „Informacijos“

Daugiau nei 70 metų gyvuojantis Vokietijos lietuvių bendruomenės žurnalas „Informacijos“ praeitais metais pradėjo naują rubriką „Lietuviškų knygų lentyna“, o šiemet per Knygusavaite.lt pirmą kartą organizuoja nuotolinius Vokietijoje gyvenančių lietuvių autorių kūrybos skaitymus. Vyks du skaitymai – po vakarą skyrėme vaikams ir suaugusiesiems.

Kokius autorius ir kūrinius girdėsime programoje vaikams?

Kristina Petkutė-Gregor skaitys eilėraščių knygos vaikams „Mano mažasis pasaulis“ ištraukas ir naujausius eilėraščius,

Povilas Villuveit – knygos vaikams „Spinčius“ ištrauką,

Jolita Zykutė – knygos vaikams „Kaip karalaitė Karolina pavydėjo ir kas iš to išėjo“ ištrauką.

Skaitymai vyks lietuvių kalba.

Renginio organizatorius – Vokietijos lietuvių bendruomenės žurnaas „Informacijos“.

Rėmėjas – Pasaulio Lietuvių Bendruomenė.

Vokietijos lietuvių bendruomenės žurnalo „Informacijos“ elektroninę versiją galite skaityti nemokamai https://issuu.com/vlbe

Iliustravimui panaudota Olia Gozha nuotrauka iš  Unsplash

Renginys vyks 2023 m. balandžio 26 d., trečiadienį, 18 val. (Vokietijos laiku) / 19 val. (Lietuvos laiku).

Renginys vyks nuotoliniu būdu per Zoom. Norėdami gauti nuorodą, prašome užpildyti registracijos formą: https://forms.gle/oEQfc2GQMTxA4jCs6

Registruotis galima iki balandžio 25 d. 20 val. (Lietuvos laiku). Nuoroda į renginį visiems dalyviams bus atsiųsta balandžio 25 d.

Renginys nebus filmuojamas. Renginys nemokamas.


 


04.27 Ketvirtadienis
19:00
Lietuviškų knygų lentyna. Vokietijoje gyvenantys lietuvių autoriai skaito savo kūrybą
19:00

Lietuviškų knygų lentyna. Vokietijoje gyvenantys lietuvių autoriai skaito savo kūrybą

Vokietijos lietuvių bendruomenės žurnalas „Informacijos“

Daugiau nei 70 metų gyvuojantis Vokietijos lietuvių bendruomenės žurnalas „Informacijos“ praeitais metais pradėjo naują rubriką „Lietuviškų knygų lentyna“, o šiemet per Knygusavaite.lt pirmą kartą organizuoja nuotolinius Vokietijoje gyvenančių lietuvių autorių kūrybos skaitymus.

Vyks du skaitymai – po vakarą skyrėme vaikams ir suaugusiesiems.

Kokius autorius ir kūrinius pristatysime programoje suaugusiesiems?

Girdėsite, kaip Milda Iske, Kristina Petkutė-Gregor skaito savo eilėraščius, Sandra Petraškaitė-Pabst – ištraukas iš poezijos knygos „Kiaunės jaukinimas“ bei naujausius eilėraščius, Joana Maks – nuotykių ir meilės romano „Karaliai myli kitaip“ ištrauką, Jutta Noak – eiles iš naujausios eilėraščių knygos „Laikas pralenks mus“, Povilas Villuveit – ištrauką iš dar nepublikuotos knygos „Tawas: vienos biografijos repeticija“. Apie pastarąją autorius sako: „Tai man brangaus žmogaus istorija, kurią sudėliojau, sulipdžiau po gabaliuką, tarsi mozaiką iš išlikusių užrašų, pokalbių, prisiminimų. Knygą apie tawą (prūs. tėvas).“

Skaitymai vyks lietuvių kalba.

Renginio organizatorius – Vokietijos lietuvių bendruomenės žurnalas „Informacijos“.

Rėmėjas – Pasaulio Lietuvių Bendruomenė.

Vokietijos lietuvių bendruomenės žurnalą „Informacijos“ galite skaityti nemokamai https://issuu.com/vlbe 

Iliustravimui panaudota Olia Gozha nuotrauka iš  Unsplash

Renginys vyks 2023 m. balandžio 27 d., ketvirtadienį, 18 val. (Vokietijos laiku) / 19 val. (Lietuvos laiku).

Renginys vyks nuotoliniu būdu per Zoom. Norėdami gauti nuorodą, prašome užpildyti žemiau esančią registracijos formą. https://forms.gle/vm8CB1hgnLVuFJRZ6

Registruotis galima iki balandžio 26 d. 21 val. (Lietuvos laiku). Nuoroda į renginį visiems dalyviams bus atsiųsta balandžio 26 d.

Renginys nebus filmuojamas. Renginys nemokamas.04.28 Penktadienis
11:00
Agnės Gintalaitės knygos „Nepatogi karūna“ pristatymas ir kūrybinės dirbtuvės!
11:00

Agnės Gintalaitės knygos „Nepatogi karūna“ pristatymas ir kūrybinės dirbtuvės!

Nieko rimto

Agnės Gintalaitės paveikslėlių knyga „Nepatogi karūna“ – tai istorija apie karalienę, kuriai patiko paprasti dalykai: važinėtis dviračiu, valgyti pyragėlius su kopūstais, plaukioti baseine ir netgi karstytis medžiais. Vienintelė bėda, kad visiems šiems pomėgiams trukdė didžiulė ir sunki aukso karūna. Tikra karalienė jokiu būdu negali jos nusiimti. O gal vis dėlto verta išdrįsti nusimesti valdoviškus atributus ir mėgautis paprastais gyvenimo džiaugsmais?

Kūrybinėse dirbtuvėse ne tik pasikalbėsime apie knygą, ypatingo gyvenimo teikiamas privilegijas ir iššūkius, bet ir pasigaminsime svarbiausią karališko gyvenimo puošmeną – karūną. Vaikai drauge su tėveliais bus kviečiami išlaisvinti vaizduotę ir naudojantis paruoštomis priemonėmis susikurti savo ypatingąjį valdovo atributą. Smagiame kūrybiniame procese karalaičiams ir karalaitėms talkins istorijos „Nepatogi karūna“ autorė Agnė Gintalaitė.

Renginys vyks balandžio 28 dieną 11 valandą Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos didžiojoje salėje.

Dalyvių lauks šiltas kūrybinių vėjų dvelksmas, smagūs ir prasmingi pokalbiai bei įtraukiantys karališki užsiėmimai!

18:00
Knygos „Simonas, pavadintas Petru“ pristatymas ir susitikimas su jos autoriumi Mauro Giuseppe Lepori
18:00

Knygos „Simonas, pavadintas Petru“ pristatymas ir susitikimas su jos autoriumi Mauro Giuseppe Lepori

Magnificat leidiniai

Vieną dieną Jėzus pažvelgė į Simoną ir tarė: „Tu esi Simonas, Jono sūnus, o vadinsies Kefas (tai reiškia: Petras – Uola)“ (Jn 1, 42). 

Ką reiškia toks vardą pakeičiantis susitikimas? Simonui, pavadintam Petru, tapo aišku – jeigu Jėzus prisiima teisę pavadinti jį nauju vardu, vadinasi, bendravimas su Juo reiškia kvietimą tapti kitu, nei iki šiol buvo savo ir kitų akyse.

Mauro Giuseppe Lepori, cistersų ordino generalinis abatas, atskleidžia Petro artėjimo prie Jėzaus kelią, kuris išsiskiria psichologiniu gilumu ir kelia didžiausius žmogaus būties klausimus.

Renginyje dalyvauja: knygos autorius, Cistersų ordino generalinis abatas Mauro Giuseppe Lepori, renginio moderatorius – br. Mišelis, Tiberiados bendruomenė.

Renginys vyks balandžio 28 d. 18:00 val. Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje, Savičiaus g. 15, Vilnius.

Pokalbio vertėja iš prancūzų kalbos – Ilona Valujevičienė.

04.29 Šeštadienis
11:00
Ką ežys ir dramblys veikė paskui? J. Zykutės ir U. Kraniauskaitės knygos „Spyglys. Mėlyna dėžutė“ nuotolinis pristatymas
11:00

Ką ežys ir dramblys veikė paskui? J. Zykutės ir U. Kraniauskaitės knygos „Spyglys. Mėlyna dėžutė“ nuotolinis pristatymas

Viešoji įstaiga „Actus magnus“

Rašytoja J. Zykutė ir dailininkė U. Kraniauskaitė pasakos apie naujus mažiesiems skaitytojams jau žinomos knygos „Spyglys“ herojų nuotykius ir dalinsis idėjomis, kaip ją skaityti, kad smagumo ir naudos būtų dar daugiau.

Gal knygą skaitysite garsiai ir rolėmis?

Gal suvaidinsite?

Gal mažųjų rankutės lavins smulkiąją motoriką ir kurs darbelius su knygos herojais?

O gal pats laikas išsiaiškinti, ką knygos autorė prifantazavo ir ką iš tiesų valgo ežiai?

Knyga aktuali tėvams, auklėtojams ir mokytojams, norintiems lavinti vaiko kalbą, empatiją, žingeidumą, kūrybingumą ir tiesiog gerai praleisti laiką su vaiku skaitant.

Renginys skirtas šeimoms su vaikais, taip pat bibliotekų, darželių, kitų mokymo ir ugdymo įstaigų darbuotojams.

Rekomenduojamas vaiko amžius 4-8 m.

Svetainėje www.jolitazykute.lt/spyglys2 rasite pasiūlymų įvairioms veikloms, kurias galite daryti skaitydami knygą (spalvinimo lapai, kompiuterinis žaidimas „Atmintis“ su knygos herojais, pasiūlymai rankdarbiams). Medžiaga ypač tinka ikimokyklinukų ir pradinukų ugdymui, tačiau smagumą garantuojame ir vyresniems vaikams.

J. Zykutės „Spyglys. Mėlyna dėžutė “ – aštuntojo Nacionalinio vaikų literatūros konkurso (2020 m.) finalininkė.

Viešosios bibliotekos, mokyklos, darželiai ir kitos ugdymo įstaigos gali įsigyti šią knygą nemokamai susisiekę su fondu „Švieskime vaikus“.

Knygą išleido labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“.

Renginio organizatorius – viešoji įstaiga „Actus magnus“.

Renginys nemokamas.

Įrašas daromas nebus.


12:00
Ekskursija „Kalbos keliu: lietuvių raštijos pradžia ir Vilniaus universitetas“
12:00

Ekskursija „Kalbos keliu: lietuvių raštijos pradžia ir Vilniaus universitetas“

Neakivaizdinis Vilnius

Vilniaus universiteto bibliotekoje saugoma lietuviškos raštijos relikvija, pirmoji lietuviška knyga Catechismvsa prasty szadei. Ieškosime atsakymo į klausimą, kaip jos autorius Martynas Mažvydas, pirmosios Lietuvos evangelikų kartos, kuri ėmėsi misijos kurti lietuvių raštiją, atstovas, susijęs su Vilniumi. Prisiminsime pirmąją prūsų knygą. Svarstysime, kuo reikšminga Vilniaus universiteto bibliotekoje saugoma kita mūsų raštijos brangenybė – Mikalojaus Daukšos Katechizmas, arba Mokslas, kiekvienam krikščioniui privalus. Vilniaus universiteto kiemelyje pastovėsime po M. Daukšos liepa ir eisime į Filologijos fakultetą pasigrožėti Petro Repšio sukurtu Pažinimo medžiu, freskoje „Metų laikai“ ieškosime įamžintų senovės baltų tikėjimo, papročių, ritualų. Šv. Jonų bažnyčioje apžiūrėsime bareljefą, skirtą vienam pirmųjų lietuvių profesorių, pirmojo lietuvių ir baltų kalbų žodyno autoriui Konstantinui Sirvydui.

Dalyvavimas nemokamas, tačiau būtina registruotis: https://bit.ly/42vzTW0.
Vietų skaičius ribotas.


14:00
Ekskursija „Kalbos keliu: kova už lietuvybę XX a. pr. Vilniuje“
14:00

Ekskursija „Kalbos keliu: kova už lietuvybę XX a. pr. Vilniuje“

Neakivaizdinis Vilnius

Likus savaitei iki Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos apeisime svarbiausias lietuvybės susigrąžinimo kelio vietas. Prisiminsime tautinio atgimimo šauklius Joną Basanavičių, brolius Vileišius, Antaną Smetoną, Jurgį Šlapelį, Joną Jablonskį ir kitus, dėjusius didžiules pastangas įtvirtinant lietuvių kalbą kasdieniame ir oficialiame gyvenime. Aplankysime tuomečius Miesto salės rūmus, kur buvo subrandinta Lietuvių mokslo draugijos idėja, pirmąją lietuvišką gimnaziją, bažnyčią, kurioje vienintelėje to meto Vilniuje buvo aukojamos mišios lietuvių kalba, pirmojo lietuviško dienraščio redakciją, penkias okupacijas išgyvenusį, bet beveik 40 metų veikusį knygyną.

Dalyvavimas nemokamas, tačiau būtina registruotis: https://bit.ly/42qv0O6.
Vietų skaičius ribotas.

14:00
Ekskursija „Poetinės Vilniaus plytos. Kai miestas kužda eilėmis“
14:00

Ekskursija „Poetinės Vilniaus plytos. Kai miestas kužda eilėmis“

Neakivaizdinis Vilnius

Pavasarį labiausiai norisi kalbėti eilėmis. Šio maršruto metu stabtelsime labiausiai supoetintose Vilniaus Senamiesčio vietose ir išgirsime ne tik jų istorijas, bet ir su jomis susijusius eilėraščius. Sužinosime, kuriame lange negesdavo poeto Pauliaus Širvio, bijančio tamsos, šviesa; kokias eiles Barborai Radvilaitei skyrė vienintelis XVI a. LDK sostinėje gyvenęs ispanas; kokia poetė Vilniui skyrė daugiausia eilių. Maršrute cituojamas Justinas Marcinkevičius, Vladas Braziūnas, Judita Vaičiūnaitė, Adomas Mickevičius, taip pat ispanas Petras Roizijus, lenkas Julius Slovackis, švedų kilmės Laurencijus Bojeris, žydas Moišė Kulbakas, baltarusis Maksimas Bahdanovičius. Jie atskleidžia Vilniaus daugiakultūriškumą, atspindi nostalgiją dingusiam miestui.

Ekskursija nemokama, tačiau būtina registruotis: https://bit.ly/3LAYYJn

Vietų skaičius ribotas. 


Knygų savaitės dalyviai
Organizatorius:
Partneriai:
Informacinis partneris:
Draugai: